Eesti Reisibussid

Tegutses 2010 - 2021

Print Friendly, PDF & Email

Kui BUSSIJUHT saabub BUSSI juurde - tuleb tal bussi sisenedes sõidukisse sisestada JUHIKAART.

JUHIKAARDI sisestamisel peab JUHT veenduma, et tal on ära tehtud nõudud PUHKEAEG vähemalt 9 tundi. (Normaalne on 11 tundi).

Järgnevalt peab juht sisestama kindlasti sõidualguse RIIGI tähise. (Mõned bussid pakuvad - EUROOPA, korrektne on siiski valida täpsem riik näiteks EESTI).

JUHIKAARDI sisestamine on TÖÖ tegemine (0:01), mis katkestab automaatselt sinu PUHKEAJA!

Rikkumise näide:

juht001

Bussijuht lõpetas tööpäeva kell 17:30, nii nagu kord. Ta pidi väljuma hommikul kell 3:20. Tal oli olemas päevane 3 tundi ja lisaks oli veel vaja 9 tundi PAUSI. Vea tegi ta aga sellega, et ta unustas TÖÖPÄEVA lõpetamata ja kaardi bussi. Tal tuli see alles 57 minutit hiljem meelde, jooksis bussi ja võttis kaardi välja ning lõpetas korra kohaselt riigi.

Viga oli aga selles, et kaardi väljavõtmine on TÖÖ TEGEMINE, ning hommikul väljumise hetkel jäi tal 33 minutit 9-st tunnist puudu! Seega minimaalselt nõutud 9 tundi jäi vahele tegemata, sellega seoses tegi ta mitu järjestikulist rikkumist!

Kui selline prohmakas juhtus - et unustas kaardi bussi, oleks ta pidanud seda välja võtma alles hommikul, siis kui 9 tundi puhkeaga täis sai. Siis oleks ilusasti eelmise päeva ära lõpetanud ja uue päevaga alustanud!