Eesti Reisibussid

Tegutses 2010 - 2021

Print Friendly, PDF & Email

Bussijuhil on JUHIKAARDI kasutamine KOHUSTUSLIK. Hetkel Eestis on ainukeseks erandiks mitte kasutada JUHIKAARTI ja sõita OUT režiimis linnaliini bussidega, ehk bussidega mis ei sõida ASULAST VÄLJA!

TÖÖPÄEVA JA TÖÖAJA ALUSTAMINE

Kui bussijuht saabub bussi juurde, peab ta koheselt alustama TÖÖPÄEVA ja TÖÖAJAGA, selleks ta sisestab JUHIKAARDI sõidumeerikusse.
JUHIKAARDI sisestamine katkestab PUHKEAJA, seega sisestamise hetkel peab bussijuht olema veendunud et eelmine TÖÖPÄEV on nõuetekohaselt lõppenud, ehk tööpäeva lõpus peab olema vähemalt 9 tundi puhkeaega.

Tööaeg lõpeb siis kui on alustatud puhkeajaga vähemalt 9 tundi (soovitavalt selleks toiminguks võtta kaart sõidukist välja).

JUHT001

Kui bussijuhi tööaeg jääb kasvõi osaliselt kella 00 - 06 vahemikku - tohib tööaeg olla maksimaalselt 10:00 tundi
Kui kogu tööaeg jääb kella 06-24 vahemikku, tohib olla tööaeg maksimaalselt 15:00 tundi (Normaalne on 13 tundi)

Varakult alustatud tööpäevadel soovitatakse välja võtta vähemalt 3:00 puhkeaeg (mis venitab tööpäeva pikemaks puhkeaja võrra!). Päevane puhkeaeg annab võimaluse et öine puhkeaeg ei pea olema 11 tundi - vaid 3 + 9 tundi (3 tundi päeval ja 9 tundi öösel).

Olulise RIKKUMISE võib JUHIKAARDI valel ajal välja võtmine!

juht002

Antud joonisel on näha - et bussijuht jõudis koju juba kell 17:30. 57 minutit hiljem tuli tal meelde, et unustas RIIGI TÄHISE sisestamast ja juhi kaardi välja võtmast! Ta tegi seda korrektselt - aga hommikuks jäi 33 minutit puhkeaega puudu, sest juhi kaardi väljavõtmine on MUUD TÖÖD (töö tegemine) mis katkestas puhkuse. Seega ta ei saanud kätte nõutud 9 miinimumtundi ja sõiduaeg kahe päeva peale tuli kokku 14:38 minutit - mis on väga suur rikkumine (lubatud on kuni 10 tundi - 2 korda nädalas), normaalne oleks 9 tundi.