Eesti Reisibussid

Tegutses 2010 - 2021

Print Friendly, PDF & Email

BUSSIJUHI PAUS
Kas buss võib jääda pausi ajal avatuks?
EI, kui on paus või peatus, siis on kohustatud klient bussi vabastama, et bussijuht saaks bussi lukku panna ja minna seadusega ettenähtud pausile.

Kui buss on sõitnud vähemalt 4,5 tundi on kohustatud buss tegema pausi. Pausi võib jagada 15 + 30 minutit (mitte vastupidi). Iga kahe jagatud pausi taga on siiski kohustuslik teha vähemalt 45 minutit pausi, mille aja jooksul ei ole lubatud bussijuhil bussis viibida.

Sageli on probleem sellega, et tehakse paus ja mõni üksik klient arvab, et ta tahab jääda bussi istuma. Kui klient jääb bussi istuma, siis ei saa bussijuht bussi lukku keerata ja bussist lahkuda - seega rikub ta otseselt "puhkeaja" seadust, sest tegelikult ei tohi bussijuht pausi ajal teha mitte midagi muud, kui lihtsalt PUHATA, et jätkata teekonda väske ja puhanuna. Ühe või kahe kliendi pärast peab buss jääma avatuks "ebaturvaliseks" ning bussijuht loomulikult ei tohi seda olukorda lubada ja peab nii öelda bussi jääma valvama.

Loomulikult ei pea klient võtma bussijuhti endaga kusagile tasulisse ekskursioonile või söögikohta kaasa - nii ei ole soliidne. Tõsi välismaal on väga paljudes kohtades söögikohtades, ekskursiooni kohtades, muuseumites tagatud grupijuhile ja bussijuhile tasuta söömine või sissepääs. [vaata bussijuhi toitlustamine]

NB! Kui bussijuht on bussi juures ja paus pole veel läbi ning reisijad saabuvad bussi juurde, siis ei ole kliendil õigus enne pausi lõppu nõuda, et bussijuht avaks uksed, sest ta tahab minna bussi istuma, midagi bussist tooma jne.

Bussijuhti ei tohi puhkepausi ajal isegi POLITSEI häirida, sest paus on seadusega ette nähtud ja püha!

MITMEPÄEVALISTE REISIDE PUHUL - kui buss on parkinud ja bussijuht bussist lahkunud, siis peab arvestama klient olukorraga, et bussijuhi puhkeaeg on püha ja teda ei tohi paluda bussi avama väljaspool sõiduaega. (Jäi kott bussi, jäi hambahari bussi), need asjad tuleb päeva lõpus bussist lahkudes kaasa võtta!