Eesti Reisibussid

Tegutses 2010 - 2021

Print Friendly, PDF & Email

bussijuhi toit

BUSSIJUHI TOITLUSTAMINE

Kas bussijuhti peab toitlustama?

ÜHEPÄEVALINE EKSKURSIOON
Ühepäevalises sõidus, ei ole kohustatud klient oma kuludega bussijuhti toitlustama, kuid ta peab võimaldama bussijuhil pidada lõunapausi vähemalt 45 minutit.

Sageli on bussisõitusid, kus bussijuht veab reisijaid terve päeva mööda ekskursioone ringi ja siis minnakse kogu bussitäie rahvaga kusagile uhkesse kohta sööma.

Kõik saavad söönuks, on rõõmsad ja õnnelikud – kuid sageli on kogu seltskonnas üks inimene, kes tihti peale eelarvesse ei panda ja tema võtab, kui võtab oma hommikul kaasa pakitud võileiva kotist välja ja istub ning ootab kui truu „hobune“, see on bussijuht!

Ühepäevasel sõidul, kus on tagatud puhkeajad, ei ole kliendil kohustus bussijuhti toita. Bussijuhil puudub õigus ka seda nõuda!

Kuid inimlikus praktikas oleks ju tore ka see inimene, kes teie sõidu eest vastutab teid terve päev siia – sinna tassib ootab ja passin – ka lõunale kutsuda, sest tõenäoliselt eile sõi ta oma võileibu ja sööb ka homme ja tühja kõhuga inimene on sageli „kurb“, „õnnetu“ ja „pahane“.

Loomulikult on „bussijuhil“ kohustus kliendilt toitu mitte nuruda, aga kui on hea klient ja eelarve seda ka võimaldab, siis tuleks sellest bussijuhile teada anda juba reisi alguses, sest siis teab ka tema arvestada millal saab süüa ja millal mitte ning ta ei pea jääma rooli taha kurva näoga sööma minevatele reisijatele järgi vaatama.

MITME PÄEVALINE REIS

Mitmepäevasel reisil on kohustatud klient oma kuludega tagama bussijuhile või bussijuhtidele (tihti peale 2 juhti) nõutud tundide arvuga inimliku ööbimiskoha ja hommikusöögi. (Inimlik ööbimine ei ole ööbimine bussis või telgis)

Kui toimub kahepäevane reisijate vedu, siis tuleks tagada bussijuhile inimväärne ööbimine vähemalt nõutud tundide arv ja hommikusöök. Lõuna ja õhtusöögiga ning muude söökidega on jälle – kliendi vaba tahe!