Eesti Reisibussid

Teie busside kodu!

 • 2007 Scania (HG Kurre)

  2007 Scania

 • 1995 Daf (Koitvedu)

  1995 Daf

 • 2008 Temsa (RN Reisid)

  2008 Temsa

 • 2003 Vanhool (Willreisid)

  2003 Vanhool

 • 2007.11 Scania Irizar (53) HG Kurre

  2007 Scania

 • 2006 Volvo (T.A. Bussid)

  2006 Volvo

Print Friendly, PDF & Email

Üks bussijuht tohib sõita maksimaalselt 4 tundi ja 30 minutit, see on ideaalne TALLINN – RIIA ots ühe jutiga!

Tallinnast – Riiga sõidab parimal juhul 4 tundi ja 5 minutit. Seega jääb bussijuhile eksimusteks aega 25 minutit!


ESIMENE VARIANT – ÜHE JUTIGA RIIGA!

Parim lahendus oleks ühe jutiga sõiduks tellida buss kohale nii, et ta saaks klienti peale võtta vähemalt 45 minutit (ehk teeb ära oma esimese pausi!)


TEINE VARIANT – ÜHE PEATUSEGA RIIGA!

Juhul kui klient siiski soovib teha vähemalt ühte peatust, siis tuleks planeerida peatuse pikkuseks vähemalt 30 minutit! Sellisel juhul peab bussijuht andma bussi ette 15 minutit enne väljumise aega – et kogu paus oleks 15 + 30 minutit (kokku 45 minutit)


KOLMAS VARIANT – IDEAALNE LAHENDUS

Tallinnast Riiga sõites oleks ideaalne planeerida kaks peatust üks näiteks Pärnus (vähemalt 15 minutit) ja teine Eesti – Läti piiril vähemalt 30 minuti. Siis saab bussijuht kokku kätte oma 45 minutit pausi – ja võib teid viia julgelt Riiga, ning jääb veel varuks sõiduaega: 2 tundi ja 45 minutit, mis oleks sobiv ekskursiooniks või Jurmalasse sõiduks!


Olukorras – kus klient soovib ka samal päeval koju tagasi tulla, peab ta arvestama asjaoluga et bussijuht tohib ööpäevas sõita 9 tundi (erandkorras 1 kord nädalas 10 tundi), mis tähendab Riiga jõudes ei ole võimalik bussijuhil sõitu teha, muidu ei jää enam aega koju tulemiseks!

Kui sõiduaeg sõidetakse nii öelda lõhki, kus siiski näiteks Riias peab bussijuht bussi liigutama, siis on talle ettenähtud 11 tundi pausi (kuni 3 korda nädalas erandkorras) 9 tundi.


Juhul kui aga siiski on vaja teha Tallinnast – Riiga sõit ja sinna on planeeritud bussi kasutamine kogu päeva, ning õhtuks soovitakse koju tagasi tulla – peab olema pardal kaks bussijuhti. Üks viib sinna, teine teeb ekskursioonid ja siis mõlemad sõidavad koju tagasi (korda mööda). Teise piloodi rakendamine nõuab aga lisakulu!


Klient peab arvestama ka olukorraga, kui buss jääb kliendi käsutusse ööpäevaks, siis peab klient tagama bussijuhile inimväärse ööbimise ja hommikusöögi. (või bussijuhtidele, kui neid on kaks)


Kui teepeal on tekkinud plaaniväliseid viivitusi ja bussijuht ei jõua enam rahvast koju tagasi tuua, ehk tal ei ole enam piisavalt sõiduaega (9 tundi 24 tunni jooksul või 1 kord nädalas 10 tundi 24 tunni jooksul) – ei tohi bussijuht sõitu jätkata peale aja täis saamist! Selleks tuleb kutsuda teine bussijuht või tellida teine buss või oodata 9 tundi – millal bussijuht teeb korraliku magamise!

 

NB! Bussijuht peab teadma enne sõidu algust kogu päeva teekonda!

BUSSIDE TELLIMINE

Meil on lehel 22 külalist ja 0 liiget