Eesti Reisibussid

Teie busside kodu!

 • 2006 Kravtex (MKR Buss)

  2006 Kravtex

 • 2001 Scania Irizar (48) Ranna Reisid

  2001 Scania

 • 2009 IVECO (27) MKR Buss

  2009 Icevo

 • 2008 Nissan

  2008 Nissan

 • 2008 Isuzu (Koitvedu)

  2008 Isuzu

 • 1997 Scania (Highwayriders)

  1997 Scania

Print Friendly, PDF & Email

Eesti Reisibussid MTÜ andmebaasis on sõidukid jagatud liikide kaupa. Meil on KORRUSBUSSID, REISIBUSSID, VÄIKEBUSSID, MIKROBUSSID ja RENDIAUTOD.

 

korrusbussKORRUSBUSSID
REISIBUSSID.EE kodulehel on klientidele tellimiseks korrusbussid, ehk kahekorruselised reisibussid. Bussid on kahe eraldi korrusega. Tavapäraselt algavad bussid 64 reisijast ja on kuni 88 reisijani.
Kõikidel korrusbussidel peab olema MTR andmebaasis kehtiv „sõidukikaart“


reisibussidREISIBUSSID

Reisibussid on turismibussid, mis on ühe korruselised ja mõeldud reisijate veoks. Reisibusside mahtuvus on 30 – 59. Reisibusside hulka loetakse meie andmebaasis ka pooleteise korruselisi busse ja kahekorruselisi busse – mille esimesel korrusel on pagasikoht ja ei ole reisijakohtasid. Väikesed reisibussid, mille reisijate mahtuvus ületab 30 – reisijat, loetakse meil reisibussiks. Kõikidel reisibussidel peab olema MTR andmebaasis kehtiv „sõidukikaart“


vaikebussVÄIKEBUSS

Väikebuss on buss mille reisijate arv algab 10-st reisijast. Väikebussi juht peab omama juba bussijuhi juhiluba. Väikebussid mahutavad enamasti 10 – 29 reisijat. Väikesed reisibussid, mille mahtuvus jääb alla 30 reisija loetakse meie andmebaasis väikebussiks. Kõikidel väikebussidel peab olema MTR andmebaasis kehtiv „sõidukikaart“


mikrobussMIKROBUSS

Mikrobussid on bussid mis mahutavad kuni 9 reisijat. Mikrobussi võib juhtida sõiduauto lubadega juht (B-KAT). Kui mikrobuss antakse välja ilma juhita on tegu sõiduki rendiga, kui mikrobuss antakse välja koos juhiga - on tegu sõitjate veoga ja üle 6 kohalisel mikrobussil peab olema "sõitjate veo luba", alla 6 kohalistel mikrobussidel peab olema "taksoveo  luba" - juhul kui juht ei paku "sõidujagamise teenust"


rendiautoRENDIAUTO

Rendiauto on kuni 9 kohaline sõiduk, mis antakse kliendi käsutusse ilma juhita või ka juhiga. Kui auto antakse rendile juhita, siis on sõiduki tellija ise juhiks ja ei pea omama täiendavat taksoveo luba. Kui aga sõiduk antakse rendile koos juhiga võiks olla juhil täiendavalt taksoveo luba. Üldjuhul on ka võimalus tellida sõiduk ja autojuht eraldi!

Rendiautol on kindlaks määratud perioodi hind (tunnihind, päevahind, kuuhind vms.)

BUSSIFIRMAD EHK VEOKORRALDAJAD
Bussifirmad on sõitjate veoga tegelevad firmad, kellele on väljastatud "sõitjateveo luba". Bussifirma võib kasutada mõne teise veokorraldaja sõidukit - juhul kui tal endal on "sõitjateveo luba" olemas. Eesti Reisibussid MTÜ andmebaasi lähevad bussid nende veokorraldaja järgi. Vajadusel märgitakse ära ka bussifirma - kui see on veokorraldajast erinev.

AUTORENTIJA
Autorentija on ettevõte või ettevõtja - kes pakub sõiduks rendiautot. Autorentija võib olla ka bussifirma, kuid samas ei pea olema bussifirma.

Täpsustavad mõisted:
REISIBUSSID
REISIJATE ARV + GIID, klient võib giidi kohale istuda ja seda arvestatakse reisijate arvu sisse.
Kui sõit on 2 juhiga, siis võetakse salongist teise juhi jaoks ära üks istmepaar, reeglina juhtiva juhi tagant!
VÄIKE REISIBUSS, reisibuss mis on reisibussi ja väikebussi vahepealne. Rahvusvaheliselt tuntud kui MIDIBUSS.

MIKROBUSSID JA RENDIAUTOD
Kui on välja toodud reisijate arv + juht, siis saab võtta sõiduki rendile ka ilma juhita.
JUHIGA MIKROBUSS, JUHIGA RENDIAUTO, sellise märkepuhul antakse sõiduk välja ainult koos volitatud juhiga.

BUSSIDE TELLIMINE

Meil on lehel 353 külalist ja 0 liiget