Eesti Reisibussid

Teie busside kodu juba 8 aastat!

Print Friendly, PDF & Email

Kliendile teadmiseks, et tellides reisiks bussi, tuleb arvestada järgmise olukorraga, kus teil on kohustus koostada tellimisel marsruut nii - et bussijuhtidele kehtiks korrektne sõiduaeg.

Ühe bussijuhiga buss tohib ühes päevas sõita maksimaalselt 9 tundi, millest üks sõiduperiood ei tohi ületada 4 tundi ja 30 minutit. Kahe sõiduaja sisse peab mahtuma vähemalt 45 minutiline paus. Üks kord nädalas (7 päeva jooksul) on lubatud ühel päeval sõita kuni 10 tundi.

 

BUSSIJUHI SÕIDUAEG

Üks bussijuht tohib järjest sõida 4 tundi ja 30 minutit. (sõiduaeg)
Peale I sõiduaega peab olema vaheaeg vähemalt 45 minutit.
Juhul, kui bussijuht on teinud peatuse alla 45 minuti, peab sellele järgnema vähemalt 30 minutiline paus. (ehk bussijuhil on võimalik võtta vaheaeg kahes osas näiteks 15 + 30 minutit). Peale teist sõiduaega peab kestma vaheaeg kindlalt 45 minutit!


ÖÖPÄEVANE SÕIDUPIIRANG
Ööpäevas tohib bussijuht sõita maksimaalselt 9 tundi. Üks kord nädalas (7 päeva jooksul) on lubatud sõita kuni 10 tundi.


NÄDALANE SÕIDUPIIRANG
Ühes nädalas tohib bussijuht sõita kuni 54 tundi. (7 päeva jooksul)


KAHENÄDALANE SÕIDUPIIRANG
Kahe nädala peale tohib bussijuht sõita kuni 90 tundi (14 päeva jooksul)

Näiteks kui bussijuht on esimese 7 päeva jooksul ära sõitnud 54 tundi (maksimaalselt lubatud aeg), siis teisel nädalal tohib ta sõita ainult 36 tundi!

 

Meeskonnana sõitmise puhul tuleb arvestada olukorraga et buss ei saa sõita järjest üle 18 tunni ilma söögipausi tegemata (paus peab kestma vähemalt 45 minutit)

 

PUHKEPAUSID

24 tunni jooksul pärast eelmist ööpäevast või iganädalast puhkeperioodi peab juht olema võtnud uue vähemalt 11-tunnise ööpäevase puhkeperioodi.
Nädala jooksul tohib juht võtta (7 kalendripäeva) kuni 3 lühendatud ööpäevast puhkepausi ehk 9 tundi.

 

Puhkeaja kasutamise 4 varianti:
• põhireeglina 11 tundi ööpäevas (24 tunni sees)
• põhireegli alternatiivne võimalus 3 + 9 tundi
• reservina 3 x töönädalas 9 tundi
• meeskonna puhul 30 tunni sees 9 tundi

BUSSIDE TELLIMINE

Meil on lehel 50 külalist ja 0 liiget