Eesti Reisibussid

Teie busside kodu juba 7 aastat!

 • 2004 Vanhool 911SH2 (38) Aim

  2004 Vanhool

 • 1995 Neoplan Skyliner (66) Mäevaim

  1995 Neoplan

 • 2006 Kravtex (MKR Buss)

  2006 Kravtex

 • 1996 Vanhool Astromega (88) Mäevaim

  1996 Vanhool

 • 1999 Mercedes Vario (22) Papa Reisid

  1999 Mercedes-Benz

 • 1997 Scania (Highwayriders)

  1997 Scania

Eesti Reisibussid MTÜ andmebaasis on sõidukid jagatud liikide kaupa. Meil on KORRUSBUSSID, REISIBUSSID, VÄIKEBUSSID, MIKROBUSSID ja RENDIAUTOD.

 

KORRUSBUSSID EHK KAHEKORRUSELISED REISIBUSSID
Eesti Reisibussid kodulehel on klientidele tellimiseks korrusbussid, ehk kahekorruselised reisibussid. Bussid on kahe eraldi korrusega. Tavapäraselt algavad bussid 64 reisijast ja on kuni 88 reisijani.
Kõikidel korrusbussidel peab olema MTR andmebaasis kehtiv „sõidukikaart“


REISIBUSSID

Reisibussid on turismibussid, mis on ühe korruselised ja mõeldud reisijate veoks. Reisibusside mahtuvus on 30 – 59. Reisibusside hulka loetakse meie andmebaasis ka pooleteise korruselisi busse ja kahekorruselisi busse – mille esimesel korrusel on pagasikoht ja ei ole reisijakohtasid. Väikesed reisibussid, mille reisijate mahtuvus ületab 30 – reisijat, loetakse meil reisibussiks. Kõikidel reisibussidel peab olema MTR andmebaasis kehtiv „sõidukikaart“


VÄIKEBUSS

Väikebuss on buss mille reisijate arv algab 10-st reisijast. Väikebussi juht peab omama juba bussijuhi juhiluba. Väikebussid mahutavad enamasti 10 – 29 reisijat. Väikesed reisibussid, mille mahtuvus jääb alla 30 reisija loetakse meie andmebaasis väikebussiks. Kõikidel väikebussidel peab olema MTR andmebaasis kehtiv „sõidukikaart“


MIKROBUSS

Mikrobussid on bussid mis mahutavad kuni 9 reisijat. Mikrobussi võib juhtida sõiduauto lubadega juht (B-KAT). Kui mikrobuss antakse välja ilma juhita on tegu sõiduki rendiga, kui mikrobuss antakse välja koos juhiga - on tegu sõitjate veoga ja üle 6 kohalisel mikrobussil peab olema "sõitjate veo luba", alla 6 kohalistel mikrobussidel peab olema "taksoveo  luba" - juhul kui juht ei paku "sõidujagamise teenust"


RENDIAUTO

Rendiauto on kuni 9 kohaline sõiduk, mis antakse kliendi käsutusse ilma juhita.

Rendiautol on kindlaks määratud perioodi hind (tunnihind, päevahind, kuuhind vms.)

BUSSIFIRMAD EHK VEOKORRALDAJAD
Bussifirmad on sõitjate veoga tegelevad firmad, kellele on väljastatud "sõitjateveo luba". Bussifirma võib kasutada mõne teise veokorraldaja sõidukit - juhul kui tal endal on "sõitjateveo luba" olemas. Eesti Reisibussid MTÜ andmebaasi lähevad bussid nende veokorraldaja järgi. Vajadusel märgitakse ära ka bussifirma - kui see on veokorraldajast erinev.

AUTORENTIJA
Autorentija on ettevõte või ettevõtja - kes pakub sõiduks rendiautot. Autorentija võib olla ka bussifirma, kuid samas ei pea olema bussifirma.